Vítejte na blogu jedné ztracené duše.

rozdělané povídky jsou:
Káčka-Kirika and Kyrone
S mocnou silou
Být...
Na hřbetě draka
DSBčka

doufám že se vám budou líbit.... ^^

pořád miluju tohle video :3 xD


Lovci stínů - Historie

30. července 2016 v 11:33 | alisa44 |  Nástroje Smrti
POZOR: může obsahovat SPOILER!

"Někdy nás nazývají Nefilim. Podle Bible jsme potomci lidí a andělů."
-Hodge Starkweather, Město z kostí

Podle Bible jsou Nefilim potomci lidí a andělů, ačkoliv jejich existence je dosud nejistá. Podle Kodexu lovců stínů anděl Raziel řekl, že Jonathan a jeho nový druh budou Nefilim, jak praví Bible. I přes tvorbu těchto písemností, nejsou žádné oficiální zdroje toho, co se ten den stalo.

Stvoření
Viktoriánská éra
20. století
21. století

Stvoření

"Legenda o původu lovců stínů je taková, že byli stvořeni před více než tisíci lety, kdy lidé byli obklíčeni démony z jiných světů. A tak čarodějové vyvolali anděla Raziela, který smíchal jeho vlastní krev s krví člověka do poháru a nabídl ji lidem. Ti, kteří se napili jeho krve, se stali lovci stínů a stejně tak jejich děti a děti jejich dětí."
-Hodge Starkweather, Město z kostí

Tisíc let zpátky, těsně po miléniu, Zemi začali napadat skupiny démonů. Během doby, kdy křižáci začali své první výpravy, věřili, že za zimních měsíců křižák Jonathan přivolal Raziela. Ale mnozí lidé věřili, že to byl čaroděj, který ho ve skutečnosti povolal. Jonathan prosil Raziela, aby pomohl zachránit lidstvo. Vědom si upřímnosti a vznešenosti jeho přání, nabídl anděl, že smíchá svou krev s krví Jonathana v Poháru smrti, a nechá jej vypít. Raziel potom dal Jonathanovi další dva nástroje smrti, Šedou knihu a pojmenoval jej Lovec stínů jako symbol jeho změny.
Krátce poté více mužů i žen pilo z poháru smrti a stávali se také válečníky Nefilim. Brzy začali být známí jako Lovci stínů stejně jako Jonathan, první jejich druhu. I jejich děti a děti jejich dětí zdědily po rodičích jejich andělskou krev a sami se staly Nefilim.
Rok 1234 je významné datum mezi lovci stínů - společně s mottem Nefilim je napsáno u základů sochy stojící u vchodu do Kostěného města v New Yorku. Jedenácté a třinácté století je také citováno v Kodexu jako začátek a vrchol zvýšení podpory rasy Nefilim, kdy noví členové byli nabíraní a rekrutovaní po smrti prvních lovců stínů, a tyto dva časové body ukazují na dobu napsání prvního vydání Kodexu. Předpokládá se, že poprvé byl kodex napsán Jonathanem Lovcem stínů a druhý odhad je založen na moderním výzkumu a výpočetních technikách.

Viktoriánská éra

V roce 1872 Lovci stínů napsali první Úmluvu, která byla prvním krokem v mírovém vyjednávání z Podsvěťany.
V roce 1878 se lovci v Londýnském institutu postavili Magistrovi a jeho hodinové armádě. Jejich plán byl vytvořit novou rasu napůl Nefilim a napůl démonů s prvním z jejich druhu Tessou Grayovou spoléhajíc na její neznámé schopnosti - jedna z nich byla síla Proměny, zděděná po jejím otci/démonovi Eidolonovi. Magistrův plán ztroskotal kvůli spojení sil Londýnské rady s čarodějem Magnusem Banem.

20. století

Kdysi většina Nefilských žen nebyla lovkyněmi, ale byly přiřazeny k domácím pracím jako vaření a výchova mladých lovců stínů. Také tu ale byli ženy v oboru zdokonalování run, výrobě zbraní a ve výuce boje - ale jen pár z nich byly opravdu válečnice. Byla tu generace žijící na konci 19. století, ve které byla i Marysa Lightwoodová a Jocelyn Frayová a ta byla první, kdy byly ženy trénovány k boji stejně jako muži.
V roce 1991se stala velká tragédie zvaná Povstání, která se udála během podepsání Dohod. Skupina vzbouřenců nazývaných Kruh (vedena Valentýnem Morgensternem) si myslela, že Rada a Spolek jsou zastaralí a potřebují změnu. Obhajovali myšlenku znásobení řad tím, že dají obyčejným lidem napít z Poháru smrti, a tak by se znovu sjednotili do armády proti Podsvěťanům.
Během podepisování plánovali vyvraždit neozbrojené Podsvěťany stejně tak jako Lovce stínů, kteří by chtěli vzdorovat a bránit Podsvěťany. Nakonec ale byli zastaveni převahou Podsvěťanské posily, které varovala Valentýnova žena Jocelyn a jeho parabátai Lucián. Navzdory Kruhu, byly Dohody přesto podepsány.

21. století

V roce 2007 se Valentýn vrátil a plánoval vyhladit stávající lovce, kteří se mu postaví na odpor, a chtěl obnovit řady lovců stínů tím, že vyvolá znovu anděla Raziela. Přivolal armádu démonů a vypustil je na Alicante a začala velká bitva nazývána Velká válka a skončila velkým počtem mrtvých na obou stranách. Valentýn byl konečně poražen a do pekla byl odveden samotným Razielem.
Po jeho smrti nicméně jeho syn Sebastián Morgenstern šel v jeho stopách, ačkoliv tedy jinou cestou. S pomocí Lilith Sebastián plánoval začít válku a chtěl vládnout lidskému světu s armádou Temných lovců stínů, kteří byli zkažení Lilithinou krví a pekelným kalichem. Sebastián přinutil ke změně velký počet Nefilim a ještě více jich zabil během invaze na Idris, to začalo být nazýváno jako Temná válka. Když byl Sebastián úplně poražen, už bylo pozdě, protože většina lovců stínů, kteří se shromáždili v Alicante, byli už vyvraždění. Na záchranu jejich populace se rada rozhodla znovu otevřít Akademii a rekrutovat více civilů ke změně pohárem.
Během války Sličný lid zradil Lovce stínů a byli tedy viněny ze škod udělaných Nefilim a Praetor Lupus. Takže už nemohli mít válečníky ani armádu nebo zbraně bez povolení Rady. Pokud bude vílí rytíř ozbrojen bez povolení, může být na místě zabit. Podmínky rozčílily Vílí rasu a Magnus Bane Lovce stínů za toto rozhodnutí kritizoval (Víly se budou chtít pomstít). Dohoda byla známa jako Chladný mír.
Škola lovců stínů tedy byla znovu otevřena.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama