Vítejte na blogu jedné ztracené duše.

rozdělané povídky jsou:
Káčka-Kirika and Kyrone
S mocnou silou
Být...
Na hřbetě draka
DSBčka

doufám že se vám budou líbit.... ^^

pořád miluju tohle video :3 xD


Na hřbetě draka 3

27. dubna 2016 v 12:31 | alisa44 |  Jednorázovky
Další díl draka, tehle se mi i docela líbí ;) :DNix leží v trávě a pozoruje plující oblaky. Je neuvěřitelné, že uběhl jen den od chvíle, kdy se na tomto nebi proháněla na drakovi spolu s Kleinem. Na něho myslí nejvíc, na to, zda má přijít a znovu ho vidět. Také na ten pocit svobody z letu na Lumeinovi. Ale taky z mysli nemůže dostat myšlenku na divokou dračici, která zůstala raněná v horách.
Zvedne se a rozběhne se lesem směrem ke skalám.

Nix se hbytě pohybuje mezi stromy a kameny, skáče z místa na místo a plně ví, kam má šlápnout, aby se do svého cíle dostala bez úhony. Koneckonců je to elfka, příroda je její přirozeným prostředím.
Lehce zadýchaná doběhne na louku, kde včera byla s jezdcem, ale dračici nikde nevidí. Rozhlédne se několikrát a pak se postaví doprostřed a zahledí se na nebe, kde vítr prohání několik bílých mraků, ale jinak to vypadá na teplé počasí.
A v tom za sebou uslyší varovné zachrčení a když se otočí, vídí jak se k ní raněná dračice blíží.
"Jen klid..." vztáhne ruce před sebe a pomalu couvá, chce dát drakovi najevo, že ona není nepřítel, ale zároveň má sama strach. "Podívej se, nechci ti ublížit. Obě jsme vyděšené. Ale je to v pořádku, nejsem tvůj nepřítel... Chci ti pomoct," mluví na dračici a ta přestane vrčet a zastaví se, ale pořád jí nedůvěřuje.
Nix pomalu sáhne za sebe, čímž si od zvířete před sebou vyslouží další zavrčení, a poté z brašny opatrně vytáhne uzlíček zabalený z obrovských listů. "Klid..." šeptá dál uklidňující slůvka a pomalu se přiblíží k dračici.
"Tohle je lék na tvá zranění... Neublíží ti to..." Nix si není jistá tím, zda jí drak rozumí, ale vyoadá to, že ano, protože upustí od svého obraného postoje a posadí se do trávy.
Nix dělá pomalé, opatrné kroky až se dostane až k její blízkosti. Potom rozvine balíček ve kterém má světle zelenou mast. Pořád se trochu bojí toho mocného zbířete před sebou, ale dodá si odvahy a trochu nabere na prsty, potom mast rozetře po ráně od kousnutí a slyší, jak drak zasyčí.
"Vím, že je to nepříjemné, ale pomůže to. Ránu to vyčistí a zacelí, je to čistá elfská práce." Nix se pousměje, povídá si tu s divokým drakem. Klein by asi byl v šoku, vlastně nejen Klein, ale i její otec a celý elfský národ. Draci nebývají moc přátelští...
Když má hotovo, posadí se do trávy vedle dračice a ta si ji zkoumavě prohlíží, potom pokývá hlavou na znamení díku. Nix zase trochu zaváhá, ale potom zvedne ruku a dlaní lehce pohladí stříbřitou dračici po krku. Drsné šupiny pod jejíma rukama ji fascinují a ona si prohlíží celé to mohutné tělo - křídla, hlavu, končetiny i nebezpečně ostrý ocas.
V tom se drak zvedne a Nix od ní rychle odskočí. Drak ale nic dalšího nedělá a když se mladá elfka znovu přiblíží k její blízkosti, skloní hlavu a vybízí tak černovlásku, aby si nasedla na její hřbet.
Nix v té chvíli nemůže říct, co si myslela, musela být naprosto šílená, když se skutečně vyhoupla na draka a nechala se vznést k obloze. Všichni by si asi mysleli, že to od ní bylo pošetilé, ale ona právě prožila ten nejkrásnější okamžik svého života. A až nyní, když letěla vzduchem na divoké dračici, si uvědomila, že dodnes nevěděla, co je to žít. Ale teď... Teď už to ví a konečně žije.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anko-san anko-san | 3. května 2016 v 6:27 | Reagovat

Boží díl :))
Ps.Stihla jsem to XDDDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama