Vítejte na blogu jedné ztracené duše.

rozdělané povídky jsou:
Káčka-Kirika and Kyrone
S mocnou silou
Být...
Na hřbetě draka
DSBčka

doufám že se vám budou líbit.... ^^

pořád miluju tohle video :3 xD


Na hřbetě draka 1

13. dubna 2016 v 12:27 | alisa44 |  Jednorázovky
Tahle povídka není tak úplně nová a docela by mě zajímalo jestli někdo uhádl proč xD dole máte vysvětlení,pokud by vám to ani potom nedošlo xDTichý les pohroužený do tmy protne zvuk běhu.Skupina mužů pronásleduje mladou dívku,v rukách drží zbraně a pochodně,jejichž ohnivé stíny tančí po okolí.
Přestože muži jsou zjevně rozčilení,dívka se směje a její zvonivý smích se rozléhá kolem.Ladně vyskočí na blízkou větev a vyšplhá do koruny stromu.Muži stojí dole a křičí nadávky a výhružky.
,,Ty malá děvko!"zařve hrozivě jeden z nich,obrovský snědý hnědovlásek a začne lézt za ní,jemu to ale jde těžce a dívka se znovu rozesměje.
A v tom proti ní vystřelí šíp,tak tak stihne uhnout,ale zavrávorá a padá k zemi.Ve vzduchu se přetočí a dopadne do kleku,z toho se pak rozběhne,ale muži ji dohnali.Nyní už se nesměje,cítí jak ji olizují plameny jejich pochodní.
Před nimi je menší potůček,dívka ho hbytě přeskočí,chce se dostat co nejdřív do bezpečí domů.
A jakmile i muži překročí vodu,odnikud vystoupí dva svalnatí elfové s kopími v rukách.
,,Odejděte!Toto je území Rubínového klanu."zasyčí na ně chladně a donutí tak vesničany zastavit.
,,Hlídejte si ať to vaše děcko zůstane,tam kde má a neleze do naší vesnice!"odsekne nakonec jeden z nich,ten který za ní i lezl na strom, a muži se otočí k odchodu.
Dívka na ně vyplázne jazyk a zvonivě se rozesměje.
,,Co to mělo znamenat?!"smích ji přejde když se lesem ozvěje hromový hlas vůdce klanu a dívka se před ním skrčí.
,,Promiň,jen jsem se bavila."vysvětlí černovláska tiše.
,,Bavila?!Nemáš povolení stýkat se s lidmi!"
Nix se ještě trochu přikrčí. ,,Já vím,tati."šeptne.
Vůdce klanu se nad ní hrozivě sklání. ,,Začni se chovat jako vůdkyně klanu,ne jak pomatené děcko!"
Otočí se k odchodu,ale ještě předtím se na svou dceru otočí. ,,Nix,my nejsme lidé.Jsme elfové.Nezapomínej na to!"

Černovláska se lehne do trávy a zaposlouchá se do šumění lesu.Je to uklidňující a ona se cítí v bezpečí.Otcovo kázání nebylo poprvé,vždy jí vytýkal,že se příliš snaží podobat lidem.Ale oni ji fascinovali.A tak,i když ví,že otec se bude zlobit,brzy k ránu vezme svůj plášť,skryje svou tvář pokrytou rudými krystalky.
Rozběhne se neslyšně lesem a o chvíli později je u okraje a vidí před sebou malou vesnici.
Prochází se mezi stánky na trhu,čas od času něco vezme do ruky a zhodnotí,ale nic si nekoupí.Čeká až začne zábava.Protože dnes vesnici navštíví jezdci.
A po chvíli už slyší nadšené výkřiky,jak se vensičani předhánějí kdo uvidí jezdce lépe,také řev draků.Protože po obloze se k nim blíží pětice draků s jejich jezdci na hřbetech.
Dračí jezdci,ochránci království.
"Dokonalé..." vydechne Nix okouzleně a její oči se rozzáří.
Draci se snesou k zemi a posadí se na trávu a mladí muži seskočí ze sedel. Jdou se pozdravit s přáteli, rozdávají úsměvy všem kolem a jejich pohyby v sobě skrývají mocnou eleganci. A černovlásce se zatají dech, když z očí nespouští pět draků na louce před ní.
Sevře lem kápě, aby si látku stáhla víc do obličeje a nenápadně se k nim rozejde. Před ní je skupinka dětí výskajících okolo šarlatového draka, který je nápadně ignoruje. Indigová dračice naopak děti rozverně zvedá do vzduchu a po jejím boku leží smaragdový drak, který během chvilky usne.
Nix váhavě přistoupí k dalšímu drakovi, jehož šupiny mají barvu kobaltově modrého kovu, a váhavě ho pohladí po hlavě. Drak skloní čumák a přátelsky ji drcne do tváře až se dívka rozesměje.
,,Líbí se ti můj drak?" zeptá se jí mladý muž s hrdým úsměvem.
,,Ano!"
Nix se otočí zpět k drakovi a v jejím hlase zazní něha. ,,Jsou tak nádherní... Dost silní na to,aby nikoho nepotřebovali, ale přesto jsou věrní svému jezdci."
"To ano," souhlasí muž hned. ,,Říká se, že když zemře jezdec, drak poté pláče. Ale to jsou jen ti ochočení, divocí jsou nebezpeční a nevypočitatelní. Zkrotit takového draka je téměř nemožné."
,,Ale vám se to podařilo," řekne dívka s obdivem, ale muž jen smutně zakroutí hlavou.
,,K takovému drakovi jsem se nedokázal ani přiblížit, nenechají se a hned útočí. Draci králových jezdců se všichni narodili u lidí. Dá se říct, že nikdo z nich není skutečným drakem..." jeho hlas je smutný a Nix až udiví, jak skutečně jeho emoce znějí.
Pohodí hlavou a znovu se usměje, jakoby předchozí rozhovor vůbec neproběhl. ,,Už jsi někdy letěla?"
Když dívka zakroutí hlavou, mladík jí galantně nabídne ruku a přitáhne si ji k sobě.
,,C- co to?!" vyjekne dívka, ale v další chvíli už vyjeveně sedí na hřbetu kobaltového draka a plášť vlaje kolem ní. Jezdec se obratně posadí do sedla za ní a jeho ruce se provléknou kolem jejího těla.
,,A letíme, Lumeine!" křikne, poplácá draka po boku a spolu s Nix vzlétl k obloze.
Dívka začne křičet a pak se histericky rozesměje, vítr jí fouká do tváře a černé vlasy vlají za ní. Vlají.... S panikou si uvědomí, že kapuce jí spadla z hlavy a chce ji narovnat dřív, než si jezdec všimne špičatých uší a krystalů na tváři. Ale v pohybu ji zastaví mladíkova dlaň.
,,Neschovávej svou tvář, krásná elfko...." pousměje se na ni a Nix se zastaví srdce, když se její krvavě rudé oči spojí s pohledem milých hnědých očí. to je poprvé, kdy potkala člověka, kterému nevadí její původ. A to oslovení.
,,Já a krásná?" zamyslí se v duchu a tato slova ji upřímně překvapí. Nikdy o ní nikdo neřekl, že je krásná...
,,Nemusíš se mně bát..." zašeptá jí do ucha podmanivý hlas až zčervená. ,,Se mnou jsi v bezpečí."Fajn a kdo poznal co to je tak u mě má zlatýho bloudišťáka xD (ano, můj bludišťák prostě zabloudil :P )
A pro ty co ne: V poutníkově cestě a v poutníkově Deja vu jste se seznámili s duchem elfky a toto je její příběh za doby, kdy byla ještě naživu.... ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 anko-san anko-san | 13. dubna 2016 v 22:28 | Reagovat

Gigigi- mně to došlo :D
Ano, mám z toho veeelikananánskou radost :D
Ale je to boží na začátku mi to vůbec nedocházelo a vubec jsemnevěděla s čiím to má co společného, ale pak mi to začalo šrotovat (jenom štorovat, nic víc xD) u tooh jména a pak když tam byli ti draci, tk už jsem věděla :3 Gigi je to boží :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama